Žiju ve světě kde ďáblové nosí pradu a žabky se házejí do Seiny.Jsem doma tam, kde s vámi v histrorickém taxi sedí Hemingway a Vivienne Westwood klape podpatky po mramorové podlaze.Mám ráda kavárnu u dvou mlýnů, vůni nových knih a taky chaotičnost plánovacích diářů.
Neumím používat nic jiného než sarkasmus a řasenku.Jmenuji se kočičí zlato a nejvíc ze všeho miluji, když něco můžu udělat úplně sama, taky sukně do pasu, podpatky a ranní kávu.
Vítejte v mém pekle. V pekle kde cigarety dávají dobrou noc a závěsy zatahuje ten nejčernější humor.
-Pyrit

Afterdark

22. august 2013 at 17:24 | Pyrit Rose |  Books
Afterdark
Haruki Murakami
Román krátký, středně dlouhý.

Co dodáti. Snad, že narozdíl od "O čem mluvím když mluvím o běhání" je to klasický Murakami. Je to přirozeně způsobeno rozdílem žánru, ale knížka se čte o hodně snáz. Vlastně sama.
Román (jak je ostatně u autora zvykem)spojuje více dějových linií. Sleduje hlavně tři lidi a jedno místo. Mari-klasickou hrdinku. Sečtělá, nevýrazná, obyčejná, inteligentní studentka. Její sestra Eri. Eri s andělskou tváří která se odmtá probudit. Takahaši-mladý trombonista a lavhotel.(složenina slov "love" a "hotel"-V japonsku a jiných státech existuje opravdu velká spousta levných hotelů kde lze zůstat přes noc ale i na "odpočinek". Jistě si domyslíte, k čemu slouží.)
Sem tam se příběhy propojí. Všechno co působí bezvýznamě má v závěru velký význam. (opět typické)
Styl knihy je talé zajímavý, každá kapitola je označena jako časový údaj. Vše se odehrává během jedné noci, přičemž četbu vnímáme spíše jako film. Což bylo taky účelem.Stáváme se jakousi pomyslnou kamerou, snímáme děnní nočního Tokya a sledujeme tyhle tři.

Anotace: Afterdark, autorův čtvrtý román vycházející v češtině, nabízí napínavý psychologicky laděný příběh, s fantastickými a hororovými prvky. A také dynamický styl sekvence kdy příběh vnímáme očima kamery. Murakami decentně a úsporně rozvíjí čtenářovo očekávání. A všechno končí jaksepatří nedokončeně, neboť do další tmy zbývá ještě spousta času.

Konečně konečné hodnocení: Na jeden zátah. Stoprocentní spokojenost. Opět jsem si uvědomila, proč je právě Murakami mým oblíbeným autorem.Dokázala jsem se stoprocentně vžít do příběhu a všechno vnímala s obrovskou citlivostí. K jeho stylu není co dodat a ke knížce taky ne. Vážně ji mám ráda.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama