Žiju ve světě kde ďáblové nosí pradu a žabky se házejí do Seiny.Jsem doma tam, kde s vámi v histrorickém taxi sedí Hemingway a Vivienne Westwood klape podpatky po mramorové podlaze.Mám ráda kavárnu u dvou mlýnů, vůni nových knih a taky chaotičnost plánovacích diářů.
Neumím používat nic jiného než sarkasmus a řasenku.Jmenuji se kočičí zlato a nejvíc ze všeho miluji, když něco můžu udělat úplně sama, taky sukně do pasu, podpatky a ranní kávu.
Vítejte v mém pekle. V pekle kde cigarety dávají dobrou noc a závěsy zatahuje ten nejčernější humor.
-Pyrit

Vychladlá káva a lávly night. Dnešní hierarchie děvčata a chlapci.

21. september 2013 at 22:37 | Pyrit Rose
Dneska je takový lávly dej. Nevím proč.


Občas nás zavalí nostalgie. A občas(často) nemáme chuť napsat něco na blog.
Vím že to tak máte i vy.
Nezapírat.
Takže se velice omlouvám za svou nepřítomnost atakdále hurá stejně to tu nikdo nečte
Ono je poslední dobou v životě všechno nějak moc vyčerpávající.
Opět nezapírat.
Každej středoškolák se dnes cítí jako dospělák. A každý děcko se dneska cítí jako dospělej.
Ale o tom snad nemusím mluvit, že. Tohle téma je tak kompletně oskenovaný každým mozkem. A každej na něj má názor. A každej tenhle svůj názor vnucuje jinejm lidem.
Nezapírat. I vy to děláte.
Dnešní systém hierarchie má každej totálně v malíku. Základním principem je "že teď momentálně si musíte nechat srát na hlavu, ale za pár let(možná desítek) už muset nebudete". Vtipný co? Funguje to tak všude. Doma, ve škole, při sportu i ve volným čase, na nákupech, ve fitku. Nesmíte ani ceknout proti systému, o tom žádná.
Každýmu se zježí chlupy na hlavě jen co slyší něco o severní koreji.
Já to chápu. Tamní vláda má stovky pracovníků, kteří mají za úkol jenom celej den vysedávat u počítače a hledat na novinářských stránkách a soukromých blogíscích podezřelá slova jako například "demokracie" (Teď žerty stranou, opravdu to tak je, vím to). Ale v zásadě, přestože my, tady v evropě, tu slavnou demokracii máme, máme i řadu podsystémů, a jednu velkou sektu s názvem "dospělí".
Vyhněte se prosím jakýmkoliv nenávistným pohledům a komentářům. Mám svoje rodiče ráda, udělali by pro mě první poslední (tedy alespoň jeden z nich) ale žádný člověk není neomylný a každý člověk je slepá ovce.
Takže se ani u nás doma nevyhnu smysl-nedávajícím konfliktům, protože zatímco já řeknu "nevytáhla jsem prádlo z pračky protože jsem na to zapoměla" můj otec slyší "Seru na tebe a na tohle všechno protože jsem nevděčnej parchant závislej na internetu a to buď rád že nevíš o tom gaypornu blbej orangutane,ve skříni pěstuju trávu jo a taky jsem těhotná" a ne, nedělám si srandu, vážně jsem na to zapoměla. Zapoměla jsem na to někde mezi stahováním filmu, umýváním nádobí, vymýšlením složitého herního plánu jak dopravit sestru do kroužku, když bych v tu dobu měla být na tréninku a podobně.
O ponožkách válejících se na podlaze, pozdním navracení se domů v osm večer a neumytém hrnku od kafe ani nemluvě.
Nehledě na to že se učím "pro sebe" i o výkendu, svoje kreativní tvoření bych měla zaměřit na črtání zápisků dopředu, nevodím si domů klučičí kamarády aby sousedi neměli keci, neskáču v pokoji protože ta podlaha by se rozhodně propadla, nepiju kávu třikrát denně protože jsem na to moc malá,ale jsem dost stará na to abych si vzala ibalgin a šla do školy ikdyž mi cestou exploduje hrtan.
Pochopte. Tyhle věci jsou úplně normální. Jsou! Ale myslíim že by se to obešlo bez hodinových přednášek, miliardy sprostých slov, urážení mého vzhledu, mé povahy, mých zájmů, mého pokoje, mých záporů..a vůbec.
Opět se dostáváme k tématu demokracie. Zkuste si jenom plácnout něco o rovnosti povinností a uvidíte ten shitstorm.
O škole se snad ani nebudeme bavit stejně si teď každý prožívá svůj první měsíc v mordoru sám.

Né že bych se cítila jako dospělej. Nebo jako nějaký soudce cností. O tom taky žádná.
Moje matka mái takový názor že když dítě dost nehlídáte, necháte ho chodit ven v noci a kamarádit se s kým chce tak bude jak utrhlé ze řetězu.A naopak když ho každý den "sprcáte do nevidim" sedíte u něj v pokoji aby se opravdu učilo, zakazujete mu kamarády, nutíte ho sportovat, moc se nemalovat.. bude všechno oukej, a vyroste vám z něj malá jeptiška.
ŠPATNĚ
Nikdy jsem moc nechodila ven. Jencoje pravda. Moje matka toto téma ráda probírá se svými přítelkyněmi a hypotéz na téma "proč tvá dcera není sociální" mají spoustu. Po večerech ven nechodím. Učím se. Jsem hlídaná jak zlatý vejce. Ale opravdu ničemu nezabránila. Nikdy by mi do charakteru neotiskla nic z jejích ideálů, ani za zlatý prase. Naučila mě jak se chovat. Za to jsem jí vděčná. Pouštím vždycky sednout starší lidi v tramvaji, v rámci možností nejsem drzá, neodsekávám ani netelofonuji ve vyučování.
Ale nikdy jsem nedopadla jako křesťanské dítě. Kouřím, mívám deprese, sleduju gayporno ehm ehm, jsem bisexuálka, kamarádím se s kým chci, za školu jsem taky párkrát zašla, čtu místo toho abych se učila, maluju místo abych sesnažila stát doktorem, nebo inženýrem, nebo právníkem, jsem závislá na internetu, miluju asii, nejsem vlastenec.
Mohla bych napsat bibli, spoustu biblí o tom, co všechno dělám špatně. Ale nefetuju, nešukám s kdekým, nejsem úplně blbá a občas se vážně učím.(nehledě na to že ty posraný domácí práce mi taky nejsou cizí.
Ale zkrátka nezáleží na tom,jak moc budete dítě držet na uzdě. Čím víc jej budete stahovat, tím víc pohoříte. Musíte prostě věřit že si to v té hlavě srovná samo, a nebude to tak dlouho trvat, vy s tím stejně nic neuděláte, ikdybynevímco.

Další epická věta. To pochopíš až budeš starší.TZN.Nerozumíš tomu, protože nejseš tak starej jak já. Nemáš zkušenosti rovnáse Nemáš mozek.
Ba-dumm-tss.
Hloupá, hloupá věta.
Obvzláště když ji řekne můj otec. Jistě je starší (už nám plešatí chudáček) ale já mám například už teď vyšší vzdělání než on, a to jsem středoškolák víte?
Ba-dumm-tss
A je rozdíl mezi tím, když mi to řekne chytrá babička a blbá vychlastaná stařena, víte? Víte. Ale stejně se touhle větou každý ohání jak nejostřejší sekerou.

No ale nechme už toho. Původně jsem vůbec neměla v plánu psát článek o tomhle. Je ovlivněný kde-čím-vším, nevyzrálostí, nevděčností, naštváním, netolerancí, arogancí..A mohla bych o tom debatovat hodiny a hodiny. A právě jsem ten svůj názor taky vnutila (o čemž jsem ovšem mluvila hned na začátku, všichni to dělají)
Jsem ráda že jste dočetli až sem, pac a pusu, pac a pusu.
Pyrit
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama