Žiju ve světě kde ďáblové nosí pradu a žabky se házejí do Seiny.Jsem doma tam, kde s vámi v histrorickém taxi sedí Hemingway a Vivienne Westwood klape podpatky po mramorové podlaze.Mám ráda kavárnu u dvou mlýnů, vůni nových knih a taky chaotičnost plánovacích diářů.
Neumím používat nic jiného než sarkasmus a řasenku.Jmenuji se kočičí zlato a nejvíc ze všeho miluji, když něco můžu udělat úplně sama, taky sukně do pasu, podpatky a ranní kávu.
Vítejte v mém pekle. V pekle kde cigarety dávají dobrou noc a závěsy zatahuje ten nejčernější humor.
-Pyrit

Prometheus (2012)

10. march 2014 at 18:44 | Pyrit Rose |  13tá komnata
No a tak jsem zase viděla něco z té moderní filmové scény.
Prométheus
(dramatickou hudbu prosím)

Lidi jsou samozřejmě opice jak hrom, takže si až v době, kdy umí vytvořit inteligentního androida ráčí povšimnout, že na jeskynních malbách po celém světě je něco v nepořádku.
V každé kultuře (jak už to tak v podobných filmech bývá) existují malby jednoho a toho samého souhvězdí. Čehož si samozřejmě všimne fanatická vědkyně se svým přítelem a udělají z toho náboženství (protože je to přece jasný důkaz toho, že život přišel na zemi od jinud. A proč nenazvat tyto ufouny "tvůrci" aby to znělo ještě víc pošahaně?)
Obrovská společnost (se stejně fanatickým dědkem v čele) jim samosebou proplatí cestu do tohoto vzdáleného souhvězdí a tady dámy a pánové začíná sranda.
Máme tu ledovou královnu (blondýnu) která by nechala umřít kohokoli aby se sama zachránila, dva fanatiky, členy posádky kteří nejsou podstatní, protože stejně hned umřou, černocha, asiata a již zmíněného inteligentního androida, který nemá mít pocity.
Celá parta si zvesela přiletí na onu planetu, kde se ovšem mezi tím stala jakási katastrofa (smrtelná epidemie) a všichni tvůrci pozdechali. Nikoho nenapadane nic blbějšího než všechna (mimozemská!) mrtvá těla okamžitě ohmatávat, a hlavně okamžitě ochytávat miliardu flašek s náplní podobnou asfaltu. (ten asfalt za všechno může).
Dva členové posádky okamžitě umírají. Může za to taková rozkošná maxi tasemnice, která jednomu z nich převrátí nohy přes hlavu a nechá ho zabít dalších pár členů posádky, než ho konečně ostatní dokáží zlikvidovat.
Mezitím náš milý android získává jisté emoce (olala!!), konkrétně nenávist (ouch) a schválně příteli fanatické vědkyně naordinuje trochu té mimozemské nákazy (asfaltu). Nakažený přítel fanatické vědkyně s ní (v době když se ještě nerozpadají jeho orgány) dělá čuňačinky a doktorka, která je na zemi normálně neplodná najednou plodná je. A to tak že hodně.
Android má ze všeho samosebou škodolibou radost.
Fanatická vědkyně tou dobou sama (za pomoci hyper moderní operační kabiny) porodí rozkošnou ufo sépii. Na svět přivedenou chobotničku/oliheň/whatever nechá být a s čerstvě zašitým břichem běží do nedalekého chrámu, kde se zbytku posádky podařilo probudit jednoho tvůrce.
Tvůrce je chce ovšem všechny pozabíjet, což taky udělá (a zároveň s nimi si přeje zničit i celou naši planetu) až na androida, kterému jen utrhne hlavu. V tu chvíli všichni s ohromným óóóóóó přicházejí na to, že chrám je vlastně obrovská vesmírná loď ve tvaru slimáka honícího se za vlastním ocasem zadkem (a přirozeně je po vrch nacpaná flaškama s asfaltem).
V této chvíli žije z posádky už jenom blondýna, fanatická vědkyně které operace a psychické trauma z chobotničky nedělá nejmenší problém, asiat s bělochem (kterých jsem si za celý film ani nevšimla) a černoch +androidova hlava a o kousek dál tělo.
Mimozemská loď startuje a přirozeně není jiného východiska než udělat z lodi vlastní něco na způsob kamikaze a tak zachránit celou civilizaci. Tím pádem nám elegantně a hrdinsky umírají černoch, běloch a asiat. Loď ve tvaru obřího loupáčku padá neschopna letu zpátky, přičemž samozřejmě musí zavalit minimálně jednoho člověka (blondýnu). Na živu zůstávají už jen fanatická vědkyně, android a jeden "tvůrce". Titanický tvůrce se snaží naši fanatickou vědkyni zabít, přičemž ho ovšem zabije chobotnička, kterou vědkyně porodila (viz výše). Chobotnička totiž i přes traumatický porod narostla do monstrózních rozměrů a nakladla do mrtvého "tvůrce" něco, z čeho se nám později vyklube malinká příšerka (vetřeleček oj oj oj). Tedy vlastně mu rozpárá břicho. A tak dámy a pánové údajně vznikl vetřelec.
Fanatická vědkyně poté odlétá s hlavou a tělem androida další mimozemskou lodí. Kam? No přece najít další podobné příšerky, protože vrátit se na rodnou planetu by bylo moc mainstream.

Osobně jsem si nejvíc užila hlavně dvouhodinové rozplývání se nad Michaelem Fassbendem, kterého (určitě) znáte například z X-menů (mladý Magneto). Úplná ztráta času ten film snad není, takže přeji příjemnou zábavu.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Veronica Sinnariz Veronica Sinnariz | Web | 10. march 2014 at 21:34 | React

Snad nejlepší popis filmu, jaký jsem kdy četla :D!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama