Žiju ve světě kde ďáblové nosí pradu a žabky se házejí do Seiny.Jsem doma tam, kde s vámi v histrorickém taxi sedí Hemingway a Vivienne Westwood klape podpatky po mramorové podlaze.Mám ráda kavárnu u dvou mlýnů, vůni nových knih a taky chaotičnost plánovacích diářů.
Neumím používat nic jiného než sarkasmus a řasenku.Jmenuji se kočičí zlato a nejvíc ze všeho miluji, když něco můžu udělat úplně sama, taky sukně do pasu, podpatky a ranní kávu.
Vítejte v mém pekle. V pekle kde cigarety dávají dobrou noc a závěsy zatahuje ten nejčernější humor.
-Pyrit

Fujoshi kanojo /My girlfriend is a geek

7. july 2014 at 15:49 | Pyrit Rose |  Manga
Pohádka o velice průměrné novele.
Jak nám začaly prázdniny, zvýšila se mi taky spotřeba čtení a jelikož jsem člověk líný, abych byla přesná líný i na to, aby si zapsal co už četl, měla jsem s fujoshi tu čest už podruhé.
Fujoshi Kanojo/My girlfriend is a geek
Status: Completed (asi snad myslím)
Založeno na: Blogu chlapa kterej si vzal fujoshi.
Moje hodnocení: 3/10
Varování: Nenechte se oklamat celkem jemným a zajímavým prvním volume.

Děj
Slabej.

Mutou Ookawa je student prahnoucí po starší přítelkyni (jakjinak) a také po nějaké jednoduché brigádičce. Brigádičku mu dohodí jeho kamarád a tím to vlastně všechno začíná a taky končí.
Mutou má totiž starší rozkošnou nadřízenou jménem Yuiko a netrvá to ani moc dlouho a už je ruka v rukávě. Tohle jsem nikdy zrovna moc nepochopila..jednou jdou spolu na kafe najednou si řeknou že se milujou a jsou v páru,moc se s tím fakt nemažou.
Ale před tím než Yuiko se vztahem souhlasí, vpálí svému milému do ksichtu, že je otaku a ještě k tomu fujoshi. Ten samozřejmě nemá páru o co se jedná a tím začíná kolotoč. Kolotoč neskutečné naivních a dementních příhod. Yuiko je evidentně dívka bez bázně a hany a tak odmítá svého milého nazývat jménem a říká mu pouze Sebastian/Sebas/Sebsu nebo Seby. Říká mu tak proto, že se tak většinou jmenují butlers(sluhové, číšníci, komorní) v Butler kavárnách.
Donutí ho pro ni napsat doujinshi, nebo ho třeba nacpat do cosplaye, v průběhu děje ho samozřejmě páruje s kde kým a ani trochu se nesnaží o normální život. ANI TROCHU. OPRAVDU.

Shrňme si to.

Příběh veškerý žádný. Hlavní postavy se dají dohromady během první kapitoly. Mangu bych možná doporučila otaku začátečníkům právě proto, že je založená převážně na otaku lajfu.(Na druhou stranu ne moc detailně) Tím pádem se zde nachází spousta názvů a slangových výrazů. Fujoshi počínaje shippováním konče.

Obrovské plus si možná zaslouží sloupky na konci každého volume. Scénárista mangy je totiž hlavním aktérem. Čili jde o skutečný příběh. Scénárista si svého času totiž vzal za manželku jakousi hard fujoshi.
Jak moc skutečný příběh je, o tom by se dalo diskutovat, nehodlám prostě uvěřit, že má někdo tak dementně pokřivené sociální chápání. Jsem schopna souhlasit s tím, že od manželky musel pochytit slova jako seme, uke a dokonce je schopen je rozeznat, ale v téhle knížce opravdu nejde o nějaký příběh normálního člověka a fujoshi.

Yuiko je prostě jedno jak se její druhá polovina cítí, to že mu nedala pusu, nebo ho tahá na rande zásadně do butler café a komix shopu ji taky nijak výrazně nesere. Říká mu Sebastian, nebaví se s ním o ničem jiném než o yaoi mangách, doujinshi a tak podobně, což připomínám, nedává Mutouovi ani nejmenší smysl.
Na druhou stranu jsem na fórech pod mangou vdiděla jen samá pozitivní hodnocení a komentáře, kde sexuálně frustrované fujoshi ze všech koutů světa kvičeli nadšením jak je to strašně realistic, a že je to prostě příběh jejich života.

Nicméně zas tak boží to opravdu není, slibuju, ale ani tak hrozný, slibuju. Zvládnout se to dá, ale do příběhu vás to nijak moc nevtáhne. Romantika celkem žádná, občas se manga snaží být trochu deep a rozebírat pocity, ale vůbec jí to nejde. Možná se u toho člověk zasměje...ale řekla bych že sezasměje jenom vnitřně a rozhodně ne nahlas.

Malý bonus na závěr.

Jak jsem již výše zmínila, manga je na motivy jaksi taksi reálného story a byla zpracována i jako film. Tedy...film..
Japonská filmová scéna nikdy nebyla nijak slavná, vlastně o dost horší než většina korejským dramat. Tenhle "film" je navíc téměř amatérský, nebo tak alespoň působí. Vlastně to vypadá jako by scény splácali na koleně z hlíny, hlavní herci jsou škaredí(nepohlední) lidé a navíc z toho mám pocit jako by je prostě nabrali někde na veřejných záchodech. Nicméně (pokud budete vůbec schopni přehlédnout tragické herecké výkony-a ne, mě to zrovna nešlo) jde o daleko hlubší příběh než jaký je v manze a působí přece jenom o něco víc realisticky.
Filmík můžete shlédnout online s anglickými titulky zde-> How to date an otaku girlfriend.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama