Žiju ve světě kde ďáblové nosí pradu a žabky se házejí do Seiny.Jsem doma tam, kde s vámi v histrorickém taxi sedí Hemingway a Vivienne Westwood klape podpatky po mramorové podlaze.Mám ráda kavárnu u dvou mlýnů, vůni nových knih a taky chaotičnost plánovacích diářů.
Neumím používat nic jiného než sarkasmus a řasenku.Jmenuji se kočičí zlato a nejvíc ze všeho miluji, když něco můžu udělat úplně sama, taky sukně do pasu, podpatky a ranní kávu.
Vítejte v mém pekle. V pekle kde cigarety dávají dobrou noc a závěsy zatahuje ten nejčernější humor.
-Pyrit

Ty už spíš?

19. august 2014 at 23:09 | Pyrit Rose |  Myšlenkové medúzy
Léto utíká rychle pryč. Nevadí mi to. Podzim mi přijde daleko přívětivější než upocené léto. Na podzim se chodí pomalu, vzletně. Lidé potřebují zahřát. Tulí se. A svetry jsou najednou zase potřeba.

Dýcháš.
"Ty už spíš?"
Nespíš. Koukáš na mě.
Spím.
Ranní rozmluvy, ranní kakao.
Většinou rána z hlouby duše nenávidím. Nedokážu si ani stoupnout na podlahu aniž by mě někdo nenaštval. Občas taky nechápu, kdo vymyslel frázi "dobré ráno", já osobně skoro nikdy nezažila dobré ráno před polednem.
Ale někdy, jednou začas, si ukořistím to nejlepší ráno.
To se budím v pět hodin, v pět třicet nebo třeba v šest a chvilku koukám. Bojuje ve mně potřeba jej vzbudit a přitom ho nechat spát.
Nikdy ho nenechám spát.
Jsem stále otravným dítětem.
"Nespi." Snažím se mu víčka udržet otevřená, přestože vím, jak těžká musejí být. Občas spíš strašně málo. Já vím. Šťouchám do něj dokud se neusměje.
Stále jsem dítětem.
Dokud nedostanu pusu na tvář. Na nos. "Dobré ráno". Nezdraví, spíš oznamuje. Oznamuje, že tohle ráno bude dobré ať chci nebo ne.
Už nejsem dítětem.

"Copak?"
Nicpak.
Káva v té chvíli chutná jinak. Moje osamělá káva je stejně zahořklá jako já (osamělá). Vždycky olízne tu jednu jedinou kapičku, která se líně kutálí po lesklé patině hrnku, nikdy nezapomíná. Předstírám že je mi zima ikdyž mi zima není (ale to se stává málo kdy). Vytáhnu si deku až pod oči, protože ranní sluníčko dělá největší kruhy pod očima. Mám červený nos.
"Nedělej to"
Mračíš se.
"Miluju tě".
Odpovím.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama