Žiju ve světě kde ďáblové nosí pradu a žabky se házejí do Seiny.Jsem doma tam, kde s vámi v histrorickém taxi sedí Hemingway a Vivienne Westwood klape podpatky po mramorové podlaze.Mám ráda kavárnu u dvou mlýnů, vůni nových knih a taky chaotičnost plánovacích diářů.
Neumím používat nic jiného než sarkasmus a řasenku.Jmenuji se kočičí zlato a nejvíc ze všeho miluji, když něco můžu udělat úplně sama, taky sukně do pasu, podpatky a ranní kávu.
Vítejte v mém pekle. V pekle kde cigarety dávají dobrou noc a závěsy zatahuje ten nejčernější humor.
-Pyrit

Vlakovej déšť a dobrák Fulghum

23. june 2015 at 15:55 | Pyrit Rose |  Deník opuštěné ženy
Je 23.června. Už máme tři dny oficiálně léto a já musím s potěšením konstatovat, že venku je stále zima a hnusně. Tedy s potěšením opravdickým, nikoliv sarkastickým.
Kdykoli tedy teplota klesne extrémě nízko nebo se objeví déšť, chcaní a jiná příjemná kratochvíle, křečovitě předstírám že už je vlastně skoro podzim, navlečená v roláku a teplejch fuseklích.
Jsem to ale úsměvná existence.
Nynější cesty vlakem si zpříjemňuji četbou Fulghuma. Jednak proto, že píše povětšinou skvěle a opravďácky vtipně a taky proto, že je mi nesmírně sympatický i jako člověk (Má stejně jako já velikou slabost pro noční debužírování, a těší mne, že můžu patřit do stejného ledničkového bratrstva jako tento pán.).

Taky se, mimo jiné, snažím předstírat, že se přes prázdniny budu učit (připravovat k maturitě) a z tohoto důvodu jsem si vypůjčila knihu "Francouzština k maturitě". Sama ovšem nevím, jestli jenom pro ten pocit nebo s ní opravdu plánuju něco dělat.
Což je smutné, ale všichni víme, jak to nakonec dopadne.

Také jsem se rozhodla -to brzo, že jsem předávkovaná sexem ve městě a tak si od něj teda dám na chvilku pauzu. Jako kompenzaci jsem si zvolila věc, která má příjemných šestset dílů a cítím, že můj život má zase pro jednou smysl.

K mému velkému potěšení jsem si opět připoměla, že není nic krásnějšího než déšť ve vlaku.
Samozřejmě, déšť za oknem s hrnkem horkého kakaa je taky fajn. Stejně jako déšť, který vás překvapí nepřipravené a bez deštníku a vy víte, že si zrovna dneska můžete dovolit zmoknout. (Proto se naprosto bezelstně a odhodlaně necháte romanticky zcákat)
Ale ani jeden není tolik fajn, jako déšť ve starém vlaku.
Samozřejmě jsem nejela sama. Seděla tam se mnou spousta lidí, všichni svorně koukali z okna a myslím, že můžu naprosto klidně říct, že nikomu déšť nevadil a všem připadal krásný.-Možná až na lidi, kteří zmokli nebo ještě zmoknou a vědí, že dnes si zmoknout nemůžou dovolit.

Jedno je mi líto. A to, že ať použiju jakákoli slova a přezdívky, nikdy se mi ten déšť nepodaří zachytit dokonale a vy už nikdy nebudete sedět se mnou v tom včerejším vlaku. Proto mi to moje povídání budete muset prostě věřit.
Jak jste spokojení s aktuálním podzimolétem? Čauky mňauky, Pyrit.
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama